פינוי מושכר
תביעות לפינוי מושכר וסילוק יד ממקרקעין:
• תביעות לפינוי מושכר.
• סיוע משפטי למשכירים בהתמודדות מול שוכרים סרבני תשלום/פולשים וסרבני פינוי.
• התגוננות שוכרים נגד תביעות משכירים וסירוב למימוש אופציה.
• הסכמי שכירות.


משכיר/שוכר נכס, עצור! חשוב טוב בטרם תחליט

מצוקת הנדל"ן הפוקדת את מדינת ישראל בשנים האחרונות, הובילה לפריחתו של שוק שכירות הדירות ולנסיקת מחירי השכירות לדירות פרטיות וליחידות הדיור. 
ככל שוק בעל פוטנציאל כלכלי גבוה, גם שוק שכירות הדירות סובל מרעות חולות שונות, ביניהן: שוכרי דירות המסרבים לפנות את הנכס בזמן, שוכרים הגורמים נזקים למושכר ואף שוכרים המקזזים סכומי כסף משכר הדירה במסווה של כספים אשר נאלצו להוציא בגין תיקונים ושיפוצים שונים שערכו על דעת עצמם במושכר, אלה רק מספר מצומצם של דוגמאות למקרים שונים בגינם מוגשות מדי יום תביעות לבתי המשפט.
יש שיאמרו כי מדינת ישראל הופתעה ממצוקת הדיור, אך נראה כי המחוקק הישראלי הבחין זה מכבר בתופעות גואות של שוכרים פולשים ומזיקים, ובהתאם לכך דאג לתקן את החוק, באופן זה שהגישה לערכאות משפטיות נעשתה בשנים האחרונות נגישה יותר בעבור בעלי נכסים הנמצאים במחלוקות עם שוכרי הדירות שלהם, כאשר היום על ידי פנייה לבית המשפט תוך שימוש בסדרי הדין הנכונים, במסגרת הליך משפטי הנקרא "תביעה לפינוי מושכר", הדיון המשפטי ממוקד יותר בשאלות הדרושות לבירור המחלוקות האמתיות בין בעלי הדין, בירור העובדות קצר יותר מבעבר וברוב המקרים ההליך המשפטי אף מסתיים לאחר דיון אחד.
קיימים מקרים בהם הצדדים נקשרים בהסכמי שכירות אשר האמור בהם כלל אינו ברור להם, ברוב המקרים טועים הצדדים ומסתמכים בצורה עיוורת על הסכמים מצויים ברשת האינטרנט, וכאשר מתגלית מחלוקת בנוגע לפרשנותו של ההסכם, חולקים הצדדים על האמור בו תוך הענקת פרשנויות שונות לתוכנו ולכתוב בו.
"ביתו של אדם הוא מבצרו" וכיום אף ניתן בהחלט לומר כי ביתו של אדם הוא מבצרו הכלכלי. אשר על כן, עסקת שכירות הינה מן העסקאות החשובות והמהותיות ביותר שעושה אדם במהלך חייו, ולכן קיימת חשיבות רבה (לשני הצדדים) בהבנת העסקה, בתנאיה ובמערכת היחסים אשר כורתים הצדדים ביניהם.
לאחרונה, קיבל בית המשפט השלום בירושלים תביעה של בעלת דירה, אשר עתרה לבית המשפט בתביעה לפינוי מושכר, כאשר אחת מטענותיה היו כי השוכר הפר את הסכם השכירות - בכך שקיזז על דעת עצמו סכומי כסף מסכום השכירות עליו הוסכם בין הצדדים בהסכם השכירות.
השוכר טען להגנתו כי קיזז את סכומי הכסף בהתאם להסכם השכירות וכי עשה כן לאור התחייבות בעלת הדירה לספק לו שירותים שונים במושכר, אשר לטענתו לא סופקו לו.
כאמור, בית המשפט קיבל את התביעה, דחה את טענת השוכר (הנתבע), וקבע כי השוכר הפר את הסכם השכירות בין הצדדים, ולא היה רשאי לקזז כספים מדמי השכירות ללא קבלת הסכמת בעלת הדירה, בהתאם לכך חייב בית המשפט את השוכר בין היתר להשיב לבעלת הדירה את כל סכומי הכסף אשר קיזז על דעת עצמו משכר הדירה.
ההליך המשפטי של "תביעה לפינוי מושכר" הפך בשנים האחרונות את תופעת הדיירים המזיקים והבלתי רצויים בנכס לפחות משתלמת, ונתן סעד ממשי, רציני ומהיר בידי בעלי הנכסים, היכולים כיום יותר מבעבר לממש את זכות הקניין ברכושם ביעילות. לכן, אם מתעוררות בעיות עם שוכרי הדירות ואי פינוי הנכס על ידם, אין להתייאש צריך רק לדעת לפעול נכון!

ניהול תביעות לפינוי מושכר בבית המשפט מצריך ידע וניסיון, משכך מומלץ לבצע הליכים אלה באמצעות עו"ד המתמחה בתחום המקרקעין והנדל"ן.
האמור במאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו. מידע משפטי מטבעו מתיישן ו/או מתחדש כל העת, על הקורא לקחת זאת בחשבון. כל שימוש באמור בכתבה זו באחריות המשתמש בלבד, מומלץ ביותר לפנות לעו"ד בטרם ביצוע עסקה במקרקעין!


עו"ד חן הולנדר

*** המידע באתר עו"ד חן הולנדר אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, ואינו מהווה המלצה ו/או ייעוץ בשום צורה ודרך  לנקיטת הליכים משפטיים או להימנעות מנקיטתם. תוכן האתר מובא לשם אינפורמציה כללית ואין להסתמך על האמור בו, כל המסתמך על המידע באתר זה בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעו"ד חן הולנדר כל אחריות.
ליצירת קשר: טל: 052-6572289 | דוא"ל:  Hen-h@bezeqint.net